Penis Kırılması Bitkisel Tedavisi

Peniste Kireçlenme
22 Ağustos 2017

Penis Kırılması Bitkisel Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Penis Kırılması Bitkisel Tedavisi

Penis kırılması bitkisel tedavisi, penis kırılması iyileşme süresi, penis kırılması belirtileri, peyroni hastalığının bitkisel tedavisi. Penis kırılması bitkisel tedavisi hakkında yazılmış makale.

Penis kırılması bitkisel tedavisi hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Penis kırılması bitkisel tedavisi makalesinde penis kırılması hakkındaki tüm sorular cevapları ile yer almaktadır. PPenis kırılması bitkisel tedavisi hakkında tüm bilgiler makalemizde yer almaktadır.

Penis Kırılması Nasıl Oluşur ?

Penis kırılması tıp dilinde penisteki eğrilik, peyroni olarak adlandırılır. Peyronie iltihaptan kaynaklanabilir ya da ırsi olabilir. Şeker hastalarında da penis eğriliği sık görülür. Peyronie hafif bir iltihabi sertlik olarak başlar ve giderek büyür ve penisin büyük bölümünde kireçlenme oluşturur. Penis kireçlenmenin oluştuğu bölgeye doğru eğilir. Peyronie sertleşme ve ilişki esnasında ağrıya yol açar.

Penis kırılması bazı hastalarda zamanla kendiliğinden geçebilir. Ancak genelde penisteki kireçlenmenin giderilebilmesi için ilaç tedavisine ihtiyaç duyulur.

Penis Kırılması İyileşme Süresi

Düzenli bir şekilde uygulanan tedaviyle peyronie en geç 4-5 ay içerisinde ortadan kalkabilmektedir. Yaygın inanışın aksine penis eğriliğini tedavi etmek için peniste tam eğriliğin oluşması beklenmemelidir. Peniste kireçlenme farkedilir farkedilmez kireçlenmeyi yok eden proteolitik tedaviye başlanmalıdır.

Proteolitik tedavi peniste biriken aşırı proteini yıkarak kireçlenmeyi ortadan kaldırır. En iyi protein yıkıcı madde zencefil , ananas gibi bitkilerde bulunmaktadır. Zencefil, çörekotu, ısırgan, ginseng gibi iltihap ve kireçlenme giderici bitkiler birlikte 4-5 ay uygulanırsa penis eğriliği ortadan kalkabilmektedir. Ayrıca bu bitkiler kişide sertleşme ya da cinsel isteksizlik varsa onları da tedavi edebilmektedir.

Penis Kırılması için Kullanılan Başlıca Bitkiler

Gotu Kola : Gotu kola iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak: sifalibitkilervedogaltedavi com)

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak: faydalari com)

Isırgan Yaprağı : Allerjik rahatsızlıklarda, gut hastalığında, allerjik hapşırmalarda, romatizmal hastalıklarda fayda verir. (kaynak: isirganotu gen tr)

Zencefil : Krom, magnezyum ve çinko minerallerini içeren zencefil kan akışını geliştirir. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşata bilmektedir. Bundan şunu anlayabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderir. (kaynak: iyigelenyiyecekler com)

Üzüm Çekirdeği : Zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Romatiazmal hastalıklarda yardımcı. (kaynak: nasilgecerbitkisel com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.