Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri

peyronie-icin-bitkisel-cozumler
Peyronie Ameliyatsız Tedavi Yöntemleri
10 Eylül 2016
Penis Eğriliği Bitkisel Çözüm
Penis Eğriliği Bitkisel Çözüm
22 Eylül 2016

Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri

peyronie-bitkisel-tedavisi

peyronie-bitkisel-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri

Peyroni hastalığı ve tedavisi yöntemleri gibi sorulara cevap olarak yazılmış bilgi amaçlı makale. Peyroni hastalığı hakkında herşeyi burada bulabilirsiniz.

Peyroni Hastalığı Nedir ?

Peyronie hastalığı penis kılıfı ile kas doku arasında oluşan romatizmal plak doku oluşumu durumudur. Peyronie hastalığı cinsel ilişkideki travmatik durumlar, zorlanma ve E vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Peyronie hastalığı genelde 35-40 üzeri kişilerde görülür. Peyronie hastalığı çok nadir olarakta olsa bazı kişilerde hiçbir tedaviye gerek kalmadan geçer.

Peyroni Hastalığı Belirtileri

Peyroni hastalığı 2 evreden oluşan bir hastalıktır. Birinci evre akut dönem olarak adlandırılır. Bu dönem 6 – 18 ay sürer. Bu dönemde plak oluşumu gerçekleşir. Plak çok sert değildir. Peniste ağrı hissedilir. Bu ağrı en baskın olarak cinsel ilişki ve ereksiyon durumlarında ortaya çıkar. Peniste plak olan kısma doğru hafif bir eğilme gözlenir. Bu nedenlerle cinsel ilişki sırasında zorluklar yaşanabilir.

Peyroni hastalığının ikinci evresi ise kronik dönemdir. Bu dönemde penisteki plak büyür ve sertleşir. Bazı hastalarda bu plak bir bilezik görünümünü alır. Sertleşme durumunda penis kum saati görünümü alır. Fakat bu durum çok nadir görülür. İkinci kronik dönemde penis oluşan plak yönüne doğru 90 derece veya daha fazla eğilir. Peniste kısalma olabilir. Ağrılar yoğunlaşır. Bu durumlar cinsel ilişkiyi imkansız kılar.

Peyroni hastalığı tedavisi yöntemleri genel olarak üç kategoride incelenebilir.

Peyroni Medikal İlaç Tedavisi

Ağızdan yolu ile alınan başlıca ilaçlar E vitamini, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar, tamoksifen, kolşisin ve muadili ilaçlardır.

Peyroni Plağı içerisine enjekte edilen ilaçlar ise şunlardı. Bu ilaçlar ile sertliğin eritilmesi amaçlanmaktadır. Bu maksatla Verapamil en sık kullanılan ilaçtır. Bununla birlikte steroidler, interferon, kollajenazlar da kullanılmaktadır. Son zamanlarda Cl. Difficile isimli mikroorganizmanın toksininden elde edilen eritici bazı ilaçların da etkili olduğuna dair çeşitli bildirimler mevcuttur.

Penis yüzeyine uygulanan diğer yollar ise vakum, traksiyon, iotoforez gibi tedaviler bulunmaktadır. Son zamanlarda penis üzerinde mikrodamarların oluşumunu tetikleyerek etki ettiği bildirilen ESWL cihazları ile de plaklar üzerine tedavi uygulamaları bildirilmektedir.

Peyroni Hastalığı Ameliyatı

İlaç tedavisinden fayda görmeyen 45 derecenin altı veya üstü olan eğriliklerde cerrahi müdehale uygulanabilmektedir. Peyronie cerrahi tedavi üç farklı çekilde yapılmaktadır.

Bunlardan ilki nesbit plikasyonu yöntemidir. Bu yöntemde eğriliğin ters tarfında özel sütürler konularak eğriliğin düzeltimesi işlemidir.

İkinci bir yöntem ise plağın üzerini kesip yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında vücudun farklı bir bölgesinden alınan sağlıklı doku kesilen bozuk dokunun üzerine deriden veya damardan alınan greft yerleştirilir.

Üçüncü yöntemte ise set doku alınarak yapılan tedavidir. Yine aynı şekilde alınan greft bu bölgeye yama olarak yerleştirilir.

Bazı durumlarda ise eğriliğin 90 dereceyi aştığı durumlarda penin protez ameliyatı uygulanabilmektedir. Son yıllarda uygulanan enjeksiyon tedavisi yöntemleri ise kesin bir sonuç vermemektedir.

Önemli olan Uzman Hekimin sizin için faydalı olduğu ameliyatı olmanızdır. Buna en doğru doktorunuzun vereceğini unutmayın.

Peyroni Hastalığı Bitkisel Tedavi

Neyse ki bu tarz kireç çözücü ve protein sindirici (proteolitik) bitkiler mevcut. Bunlar arasında zencefilin özel bir yeri vardır. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderebilir. Zencefilin bu etkisinin pratik uygulamalarla da kanıtlandığını söyleyelim. Zencefil penis eğriliği tedavisinde etkili bir bitkidir. Zencefil gibi gotu kola bitkisi de son zamanlarda doğal tedavi uzmanları tarafından önerilmektedir. Gerçek anlamda penis eğriliği tedavisinde etkili olduğu belirtilmektedir.

1001 Naturel Tedavi Merkezi olarak bitkilerin güçlü tedavi edici potansiyellerini değerlendirmek istedik. Bu hedef doğrultusunda peyronie ameliyatsız tedavisi için güçlü bir kombinasyon oluşturmayı başardık. Peyronie ameliyatsız tedavi seti tedaviyi 3-4 ay sürdüren hastalara gerçek anlamda yarar sağlayacaktır. Peyronie ameliyatsız tedavi setini oluşturmamızdaki asıl amaç penis eğriliği tedavisindeki boşluğu doldurmak ve gerçekten işe yarayan bir tedavi sunmaktı. Aynı zamanda cerrahi müdehaleyi istemen kişiler için altarnetif bir yöntem katmaktır. Bunu başardığımıza inanıyoruz. Oluşturduğumuz setteki bitkilerin bazıları ülkemizde fazla bilinmese de Avrupa ülkeleri, Hindistan, Çin gibi ülkelerde penis eğriliği tedavisi için kullanılmaktadır.

Ülkemizde penis eğriliği ameliyatsız tedavi yöntemi ilk 1001 Naturel Tedavi Merkezi tarafından sunulmaktadır. Piyasada satılan ucuz faydası olamayan ürünlerden sakının. Bu ürünleri kullanarak hem paranızı, hemde zamanınızı kaybetmeyin. Unutmayın peyronie hastalığı ilerleme gösteren bir hastalıktır ve zaman tedavi süresi için çok önemlidir.

Penis eğriliği ameliyatsız tedavisi için kullanılan bitkiler aşağıda yazılmıştır. Bu bitkiler tek başlarına kullanıldığı zaman peyronie tedavisinde çok etki olmamaktadır. Fakat uzman kişiler tarafından kürlerde derlendikelrinde etkilerini ispat etmiş bitkilerdir. Burada Set içerisindeki bazı bitkiler kısaca anlatılmaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. İşte bu mucize bitkiler.

Zencefil : Krom, magnezyum ve çinko minerallerini içeren zencefil kan akışını geliştirir. (kaynak: iyigelenyiyecekler com) Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderir.

Peyroni Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Gotu Kola : Gotu kola iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak: sifalibitkilervedogaltedavi com)

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak: faydalari com)

Üzüm Çekirdeği : Zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Romatiazmal hastalıklarda yardımcı. (kaynak: nasilgecerbitkisel com)

Keten Tohumu Yağı : Romatizmal hastalıkları önler. (kaynak: bitkilerindili blogcu com)

Isırgan Yaprağı : Allerjik rahatsızlıklarda, gut hastalığında, allerjik hapşırmalarda, romatizmal hastalıklarda fayda verir. (kaynak: isirganotu gen tr)

Nane Yağı : Nane yağı kas ağrılarını gevşeten en etkili doğal ağrı kesicilerden birisidir. (kaynak: onikibilgi com)

Gül Yağı : Gül suyu cilde canlılık ve tazelik verir. (kaynak: kadinveyasam com)

Papatya Yağı : Doğal ve bitkisel bir yumuşatıcı, nemlendirici olarak kullanılır. (kaynak: yag gen tr)

Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz. Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri hakkında tıbbi bilgi için doktorunuza danışabilirsiniz. Peyroni Hastalığı ve Tedavisi Yöntemleri hakkında yazılmış makale.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir