Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Peyronie Plağı Tedavisi
Peyronie Plağı Tedavisi
30 Eylül 2016
Peyroni Hastalığının Bitkisel Tedavisi
Peyroni Hastalığının Bitkisel Tedavisi
8 Ekim 2016

Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Uzman Desteği Alın

Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir

Peyronie hastalığı nasıl tedavi edilir, peyronie hastalığı tedavi yöntemleri, peyroni tedavisinde kullanılan ilaçlar hakkında bilgi amaçlı yazılmış makale.

Peyroni hastalığı tedavi yöntemleri 3 ana bölüme ayrılır. Birincisi medikal tedavi ikinci bölüm cerrahi yöntem üçüncü yöntem ile bitkisel tedavi yöntemleridir. Makalenin devamında bu yöntemler hakkında detaylı bilgiyi bulabilirsiniz.

1- Peyronie Hastalığı Ameliyatı

İlaç tedavisinden fayda görmeyen 45 derecenin altı veya üstü olan eğriliklerde cerrahi müdehale uygulanabilmektedir. Peyronie cerrahi tedavi üç farklı çekilde yapılmaktadır.

Bunlardan ilki nesbit plikasyonu yöntemidir. Bu yöntemde eğriliğin ters tarfında özel sütürler konularak eğriliğin düzeltimesi işlemidir.

İkinci bir yöntem ise plağın üzerini kesip yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında vücudun farklı bir bölgesinden alınan sağlıklı doku kesilen bozuk dokunun üzerine deriden veya damardan alınan greft yerleştirilir.

Üçüncü yöntemte ise set doku alınarak yapılan tedavidir. Yine aynı şekilde alınan greft bu bölgeye yama olarak yerleştirilir.

Bazı durumlarda ise eğriliğin 90 dereceyi aştığı durumlarda penin protez ameliyatı uygulanabilmektedir. Son yıllarda uygulanan enjeksiyon tedavisi yöntemleri ise kesin bir sonuç vermemektedir.

Önemli olan Uzman Hekimin sizin için faydalı olduğu ameliyatı olmanızdır. Buna en doğru doktorunuzun vereceğini unutmayın.

2- Peyronie Hastalığı Medikal İlaç Tedavisi

Ağızdan yolu ile alınan başlıca ilaçlar E vitamini, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar, tamoksifen, kolşisin ve muadili ilaçlardır.

Peyronie Plağı içerisine enjekte edilen ilaçlar ise şunlardı. Bu ilaçlar ile sertliğin eritilmesi amaçlanmaktadır. Bu maksatla Verapamil en sık kullanılan ilaçtır. Bununla birlikte steroidler, interferon, kollajenazlar da kullanılmaktadır. Son zamanlarda Cl. Difficile isimli mikroorganizmanın toksininden elde edilen eritici bazı ilaçların da etkili olduğuna dair çeşitli bildirimler mevcuttur.

Penis yüzeyine uygulanan diğer yollar ise vakum, traksiyon, iotoforez gibi tedaviler bulunmaktadır. Son zamanlarda penis üzerinde mikrodamarların oluşumunu tetikleyerek etki ettiği bildirilen ESWL cihazları ile de plaklar üzerine tedavi uygulamaları bildirilmektedir.

3- Peyronie Hastalığı Bitkisel Tedavi

Neyse ki bu tarz kireç çözücü ve protein sindirici (proteolitik) bitkiler mevcut. Bunlar arasında zencefilin özel bir yeri vardır. Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderebilir. Zencefilin bu etkisinin pratik uygulamalarla da kanıtlandığını söyleyelim. Zencefil penis eğriliği tedavisinde etkili bir bitkidir. Zencefil gibi gotu kola bitkisi de son zamanlarda doğal tedavi uzmanları tarafından önerilmektedir. Gerçek anlamda penis eğriliği tedavisinde etkili olduğu belirtilmektedir.

1001 Naturel Tedavi Merkezi olarak bitkilerin güçlü tedavi edici potansiyellerini değerlendirmek istedik. Bu hedef doğrultusunda peyronie ameliyatsız tedavisi için güçlü bir kombinasyon oluşturmayı başardık. Peyronie ameliyatsız tedavi seti tedaviyi 3-4 ay sürdüren hastalara gerçek anlamda yarar sağlayacaktır. Peyronie ameliyatsız tedavi setini oluşturmamızdaki asıl amaç penis eğriliği tedavisindeki boşluğu doldurmak ve gerçekten işe yarayan bir tedavi sunmaktı. Aynı zamanda cerrahi müdehaleyi istemen kişiler için altarnetif bir yöntem katmaktır. Bunu başardığımıza inanıyoruz. Oluşturduğumuz setteki bitkilerin bazıları ülkemizde fazla bilinmese de Avrupa ülkeleri, Hindistan, Çin gibi ülkelerde penis eğriliği tedavisi için kullanılmaktadır.

Ülkemizde peyronie hastalığı ameliyatsız tedavi yöntemi ilk 1001 Naturel Tedavi Merkezi tarafından sunulmaktadır. Piyasada satılan ucuz faydası olamayan ürünlerden sakının. Bu ürünleri kullanarak hem paranızı, hemde zamanınızı kaybetmeyin. Unutmayın peyronie hastalığı ilerleme gösteren bir hastalıktır ve zaman tedavi süresi için çok önemlidir.

Peyronie hastalığı ameliyatsız tedavisi için kullanılan bitkiler aşağıda yazılmıştır. Bu bitkiler tek başlarına kullanıldığı zaman peyronie tedavisinde çok etki olmamaktadır. Fakat uzman kişiler tarafından kürlerde derlendikelrinde etkilerini ispat etmiş bitkilerdir. Burada Set içerisindeki bazı bitkiler kısaca anlatılmaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

İşte bu mucize bitkiler

Zencefil : Krom, magnezyum ve çinko minerallerini içeren zencefil kan akışını geliştirir. (kaynak: iyigelenyiyecekler com) Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderir.

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak: faydalari com)

Gotu Kola : Gotu kola iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak: sifalibitkilervedogaltedavi com)

Üzüm Çekirdeği : Zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Romatiazmal hastalıklarda yardımcı. (kaynak: nasilgecerbitkisel com)

Isırgan Yaprağı : Allerjik rahatsızlıklarda, gut hastalığında, allerjik hapşırmalarda, romatizmal hastalıklarda fayda verir. (kaynak: isirganotu gen tr)

Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir sorusuna kısaca cevap vermek için yazılmış makaleyi okudunuz. Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir sorusu hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

4 Comments

 1. Mücahit dedi ki:

  merhaba.6 aylık peyroni hastasıyım. Plak 4-5 cm oldu. Eğrilik 30,35 derece.. Ne yapabilirim teşekkürler.

  • BitkiselAdmin dedi ki:

   Peyronie bitkiler ile tedavisi mümkün bir rahatsızlıktır. Kür içerisinde 3 farklı ürün bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi eğriliğin sebebi olan sert kitleyi yumuşatmak için kullanılır. Bir diğer ürün bit kitlenin oluşmasına neden olan ve daha sonra kitle yüzünden hasar gören damarları tedavi etmek için vardır. En son ürün ise bölgeye giden kan akışını kuvvetlendirerek damarların açılmasına ve tedavi süresinin kısalmasını sağlayan bir üründür. Kür ilk ayın 10 ila 15. günüde etki göstermeye başlamaktadır.

 2. Cemal dedi ki:

  Doktorlar bu kürleri hiç tavsiye etmiyor. Acaba neden. Birde yumuşatıcı krem üreten varmı? Plaklar üzerine uygulanan kremler??

  • BitkiselAdmin dedi ki:

   Doktorların bitkisel ürünleri tavsiye etmemesi nedeni, bitkiler hakkında eğitim almamalarıdır. Tabi ürün alırken kalitesi de çok önemlidir. Bu arada yumuşatıcı krem tavsiyesi için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.