Peyroni Hastalığının Bitkisel Tedavisi
Peyroni Hastalığına Bitkisel Tedavi
30 Eylül 2016
Peyronie Plağı Tedavisi
Peyronie Plağı Tedavisi
30 Eylül 2016

Peyronie Plağı

Peyronie Plağı

Peyronie Plağı

Uzman Desteği Alın

Peyronie Plağı

Peyronie plağı nedir, peyronie plağı neden olur gibi sorulara cevap olarak yazılmış makale. Peyronie nedeni ve tedavisi hakkında herşey bu makalede.

Peyronie plağı penis içerisinde oluşan sert romatizmal durumdur. Peyroni plağı vücuttaki E vitamini eksikliğine bağlı olarak oluşur. Peyroni plağı oluşmasına en önemli tetikleyici unsur ise darbedir. Darbe ile zedelenen doku e vitamini eksikliğine bağlı olarak kendini yenileyemez. Bu durumda oluşan sert plak iki farklı şekilde ortaya çıkar. Birincisi kitle yani penisin bir kısmında leke gibidir. İkinci durum ise kum saati olarak adlandırılan plaktır. Penisi bir bilezik gibi sarar.

Peyronie Plağı Tedavisi

Peyronie plağı durumunun iki farklı tedavi yöntemi vardır. Birincisi peyronie ameliyatı dır. Bu durum damar ve kaslardan oluşan penis üzerinde kalıcı etkiler bırakabilir. Bu nedenle peyroni ameliyatı en son seçenektir.

İkinci yöntem ise bize doğanın verdiği bitkiler ile bu sorunun tedavisi yöntemidir. Bu yöntem uzun bir yöntemdir. Asgari 3 ay sürer. Peyroni plağı büyüklüğü ve sertliğine göre de bu süre uzayabilir.
Fakat bilinen bir yan etkisinin almasından dolayı tercih edilen bir tedavi şeklidir. Ayrıca hastalığın bir daha tekrarlama riski çok aza indirgenir.

Peyronie Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Zencefil : Krom, magnezyum ve çinko minerallerini içeren zencefil kan akışını geliştirir. (kaynak: iyigelenyiyecekler com) Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderir.

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak: faydalari com)

Gotu Kola : Gotu kola iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak: sifalibitkilervedogaltedavi com)

Üzüm Çekirdeği : Zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Romatiazmal hastalıklarda yardımcı. (kaynak: nasilgecerbitkisel com)

Isırgan Yaprağı : Allerjik rahatsızlıklarda, gut hastalığında, allerjik hapşırmalarda, romatizmal hastalıklarda fayda verir. (kaynak: isirganotu gen tr)

Peyronie plağı nedenleri ve tadavi için yazılmış makaleyi okudunuz. Peyroni plağı hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir