Penis Eğriliği Nedenleri

Peyronie Plağı Tedavisi
Peyronie Hastalığı Belirtileri
4 Ağustos 2016
Peyronie Plağı
Peyronie Ameliyatsız Tedavi
4 Ağustos 2016

Penis Eğriliği Nedenleri

peyronie-bitkisel-tedavisi

peyronie-bitkisel-tedavisi

Uzman Desteği Alın

Penis Eğriliği Nedenleri

Penis eğriliği nedenleri hakkında bilgilendirici makaleyi okuyabilir ve peyronie hastalığı bitkisel tedavi ürünlerini inceleyebilirsiniz.
Penis eğriliği, penis kılıfı ile kas doku arasında oluşan romatizmal plak doku oluşumu durumudur. Penis eğriliği cinsel ilişkideki travmatik durumlar, zorlanma ve E vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Penis eğriliği genelde 35-40 yaş üzeri kişilerde görülür.
Penis eğriliği çok nadir olarakta olsa bazı kişilerde hiçbir tedaviye gerek kalmadan geçer.

Penis Eğriliği Belirtileri

Penis eğriliği 2 evreden oluşan bir hastalıktır. Peyronie evreleri ikiye ayrılır. Bunlar akut dönem ve kronik dönemdir.

Akut Dönem

Birinci evre akut dönem olarak adlandırılır. Bu dönem 6 – 18 ay sürer. Bu dönemde plak oluşumu gerçekleşir. Plak çok sert değildir. Peniste ağrı hissedilir. Bu ağrı en baskın olarak cinsel ilişki ve ereksiyon durumlarında ortaya çıkar. Peniste plak olan kısma doğru hafif bir eğilme gözlenir. Bu nedenlerle cinsel ilişki sırasında zorluklar yaşanabilir.

Kronik Dönem

Penis eğriliği hastalığının ikinci evresi ise kronik dönemdir. Bu dönemde penisteki plak büyür ve sertleşir. Bazı hastalarda bu plak bir bilezik görünümünü alır. Sertleşme drumunda penis kum saati görünümü alır. Fakat bu durum çok nadir görülür. İkinci kronik dönemde penis oluşan plak yönüne doğru 90 derece veya daha fazla eğilir. Peniste kısalma olabilir. Ağrılar yoğunlaşır. Bu durumlar cinsel ilişkiyi imkansız kılar.

Penis Eğriliği Nedenleri hakkında yazılmış bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Penis Eğriliği Nedenleri makalesinde peyronie evreleri hakkında kısa bilgiler yer almaktadır. Penis Eğriliği Nedenleri hakkında detaylı bilgi için bir hekime danışabilirsiniz. Peyronie doğal tedavi yöntemleri için bize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir