Penis Eğriliği Nedir

Peyronie Hastalığında İlaçla Tedavi
3 Eylül 2016
Penis Eğriliği Tedavisi
Peyronie Tedavisi
5 Eylül 2016

Penis Eğriliği Nedir

Peyronie Plağı Tedavisi

Peyronie Plağı Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Penis Eğriliği Nedir

Penis eğriliği nedir, penis eğriliği evreleri, penis eğriliği neden olur gibi sorulara cevap bulabilmeniz için yazılmış makale.

Bu soruya kısaca şöyle cevap verebiliriz. Penis eğriliği penis kılıfı olarak tabir edilen deri ve kas arasındaki kısımda oluşan romatizmal kitledir.

Penis Eğriliği Neden Olur ?

Penis eğriliği hastalığının nedenleri cinsel ilişki sırasındaki travmatik durumlar ve E vitamini eksikliği sayılabilir.

Penis Eğriliği Hastalığının Belirtileri

Penis eğriliği hastalığının belirtileri, kısaca şunlardır. Peniste sert bit kitle oluşunu, sertleşme veya idrar yapma sırasında ağrı, peniste bir tarafa doğru eğilme söylenebilir.

Penis Eğriliği Hastalığı Evreleri Nelerdir ?

Penis eğriliği hastalığı 2 evrede incelenir. İlk evre akut dönemdir. Bu dönem 6 ila 18 ay sürebilir. Akut dönemde peyronie plak tabakası oluşur ve sertleşmeye başlar. Peniste ağrı ve hafif bir eğilme görülür. Ağrılar ilişki sırasında dahada yoğunlaşır. Bununla beraber ilişki sırasında zorlanma olur.
İkinci dönem ise kronik dönemdir.

İkinci dönemde peyronie plağı büyür ve iyice sertleşir. Penis plak tabakasının olduğu yere doğru 90 derece veya daha fazla eğilir. Bağzı hastalarda plak bir bilezik gibi penisi sarar. Bu hastalarda penis bir kum saati görünümünü alır. Penis boyunda kısalma görülür. Bu evrede cinsel birleşmeye kesinlikle imkan yoktur. Artık cerrahi müdehale gerekmektedir.

Penis Eğriliği Tedavisi Nedir ?

Peyronie hastalığı birinci devrede medikal ilaçlar ile tedavi edilir. Birinci evreyi çok az da olsa kimi hastalar ilaç tedavisi görmeden atlatabilirler. Modern tıpta ikinci evredeki bir hastanın tek tedavi yöntemi peyronie ameliyatı olamktır. Bu ameliyat kişiler için psikolojik açıdan çok sıkıntı veren bir durumdur. Aynı zamanda kas, sinir ve damarlardan oluşan peniste bazı kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Bununla beraber son yıllarda Ülkemizde de çok yaygın olarak kullanılan alternatif tıp ürünleri peyronie hastaları için yeni bir umut olmuştur. Aslında hastalığın temel nedeni penisteki romatizmal kitledir. Bu kitle bitkiler kullanılarak damarlar tarafından yok edilebilir ve edilmektedir. Önemli olan kaliteli bitkiler ve uzman kişiler tarafından hazırlanan kürleri kullanmaktır. Bu kürleri asgari 3 ay kullanmak gerekmektedir. Kesinlikle bir etki görülmez ise son çare olarak ameliyat yöntemi uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir