Peyronie Plağı Tedavisi
Penis Eğriliği Nedir
5 Eylül 2016
Peyronie İlaç Tedavisi
5 Eylül 2016

Peyronie Tedavisi

Penis Eğriliği Tedavisi

Penis Eğriliği Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Peyronie Tedavisi

Peyronie tedavisi hakkında detaylı bilgi için yazılmış makale. Peyronie tedavisi makalesinde, peyronie medikal tedavisi, peyronie cerrahi tedavisi ve peyronie bitkisel tedavisi hakkında detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Peyronie Medikal Tedavi

Ağızdan yolu ile alınan başlıca ilaçlar E vitamini, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar, tamoksifen, kolşisin ve muadili ilaçlardır.

Peyronie Plağı içerisine enjekte edilen ilaçlar ise şunlardı. Bu ilaçlar ile sertliğin eritilmesi amaçlanmaktadır. Bu maksatla Verapamil en sık kullanılan ilaçtır. Bununla birlikte steroidler, interferon, kollajenazlar da kullanılmaktadır. Son zamanlarda Cl. Difficile isimli mikroorganizmanın toksininden elde edilen eritici bazı ilaçların da etkili olduğuna dair çeşitli bildirimler mevcuttur.

Penis yüzeyine uygulanan diğer yollar ise vakum, traksiyon, iotoforez gibi tedaviler bulunmaktadır. Son zamanlarda penis üzerinde mikrodamarların oluşumunu tetikleyerek etki ettiği bildirilen ESWL cihazları ile de plaklar üzerine tedavi uygulamaları bildirilmektedir.

Peyronie Cerrahi Tedavi

İlaç tedavisinden fayda görmeyen 45 derecenin altı veya üstü olan eğriliklerde cerrahi müdehale uygulanabilmektedir. Peyronie cerrahi tedavi üç farklı çekilde yapılmaktadır.

Bunlardan ilki nesbit plikasyonu yöntemidir. Bu yöntemde eğriliğin ters tarfında özel sütürler konularak eğriliğin düzeltimesi işlemidir. İkinci bir yöntem ise plağın üzerini kesip yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında vücudun farklı bir bölgesinden alınan sağlıklı doku kesilen bozuk dokunun üzerine deriden veya damardan alınan greft yerleştirilir. Üçüncü yöntemte ise set doku alınarak yapılan tedavidir. Yine aynı şekilde alınan greft bu bölgeye yama olarak yerleştirilir.

Bazı durumlarda ise eğriliğin 90 dereceyi aştığı durumlarda penin protez ameliyatı uygulanabilmektedir. Son yıllarda uygulanan enjeksiyon tedavisi yöntemleri ise kesin bir sonuç vermemektedir.

Peyronie Bitkisel Tedavi

Bitkisel tedavi için kullanılan bazı bitkiler aşağıda sıralanmıştır. Bu bitkileri tek başına kullanmaktan ziyade uzman kişiler tarafından hazırlanan kürleri kullanmak daha doğru ve etkili olacaktır.

Zencefil : Krom, magnezyum ve çinko minerallerini içeren zencefil kan akışını geliştirir. (kaynak: iyigelenyiyecekler com) Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlıyabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderir.

Gotu Kola : Gotu kola iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak: sifalibitkilervedogaltedavi com)

At Kestanesi : Romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak: faydalari com)

Üzüm Çekirdeği : Zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Romatiazmal hastalıklarda yardımcı. (kaynak: nasilgecerbitkisel com)

Isırgan Yaprağı : Allerjik rahatsızlıklarda, gut hastalığında, allerjik hapşırmalarda, romatizmal hastalıklarda fayda verir. (kaynak: isirganotu gen tr)

Keten Tohumu Yağı : Romatizmal hastalıkları önler. (kaynak: bitkilerindili blogcu com)

Nane Yağı : Nane yağı kas ağrılarını gevşeten en etkili doğal ağrı kesicilerden birisidir. (kaynak: onikibilgi com)

Papatya Yağı : Doğal ve bitkisel bir yumuşatıcı, nemlendirici olarak kullanılır. (kaynak: yag gen tr)

Gül Yağı : Gül suyu cilde canlılık ve tazelik verir. (kaynak: kadinveyasam com)

Ginseng : Ginseng kökleri tüm vücudu güçlendirir, canlandırır bu nedenle bir anti-aging maddesi olarak çalışır. (kaynak: bilgiustam com)

Ginkgo biloba : Ginkgo biloba ekstersi aynı zamanda, ereksiyon bozukluğu, cilsel isteksizlik sorununu ortadan kalıdrabilir. Sağlık uzmanları Ginkgo biloba’nın sağlıklı cinsel hayat için faydalı olduğu konusunda hemfikirler. (kaynak: faydalarizararlari com)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir