Penis Eğriliği Tedavisi

Peyroni Hastalığının Bitkisel Tedavisi
Peyroni Hastalığının Bitkisel Tedavisi
8 Ekim 2016
Peyronie Bitkisel Tedavi Seti
Peyronie Tedavisinde Son Gelişmeler
31 Aralık 2016

Penis Eğriliği Tedavisi

Penis Eğriliği Tedavisi

Penis Eğriliği Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Penis Eğriliği Tedavisi

Penis eğriliği tedavisi hakkında detaylı bilgi için yazılmış makale. Penis eğriliği tedavisi, penis eğriliği medikal tedavisi, penis eğriliği cerrahi tedavisi ve penis eğriliği bitkisel tedavisi bilgilerini bulabilirsiniz.

Penis eğriliği tedavi yöntemlerini üç ana başlık altında inceleyebilirsiniz. Bunlar cerrahi tedavi yöntemleri, medikal tedavi yöntemleri ve bitkisel tedavi yöntemleridir. Bu tedavi yöntemlerinden hangisinin kullanılacağı uzman bir hekim tarafından belirtilmelidir. Bu tedavi için en önemli durumdur. Hekimin vereceği karar sonrası tedavi metodu uygulanır. İşte peyronie tedavi yöntemleri.

Penis Eğriliği Cerrahi Tedavi

İlaç tedavisinden fayda görmeyen 45 derecenin altı veya üstü olan eğriliklerde cerrahi müdehale uygulanabilmektedir. Peyronie cerrahi tedavi üç farklı şekilde yapılmaktadır.

Bunlardan ilki nesbit plikasyonu yöntemidir. Bu yöntemde eğriliğin ters tarfında özel sütürler konularak eğriliğin düzeltimesi işlemidir. İkinci bir yöntem ise plağın üzerini kesip yapılan ameliyattır. Bu ameliyat sırasında vücudun farklı bir bölgesinden alınan sağlıklı doku kesilen bozuk dokunun üzerine deriden veya damardan alınan greft yerleştirilir. Üçüncü yöntemse ise set doku alınarak yapılan tedavidir. Yine aynı şekilde alınan greft bu bölgeye yama olarak yerleştirilir.

Bazı durumlarda ise eğriliğin 90 dereceyi aştığı durumlarda penin protez ameliyatı uygulanabilmektedir. Son yıllarda uygulanan enjeksiyon tedavisi yöntemleri ise kesin bir sonuç vermemektedir.

Penis Eğriliği Medikal Tedavi

Ağızdan yolu ile alınan başlıca ilaçlar E vitamini, nonsteroidal antiinflamatuar ilaçlar, tamoksifen, kolşisin ve muadili ilaçlardır.

Peyronie Plağı içerisine enjekte edilen ilaçlar ise şunlardı. Bu ilaçlar ile sertliğin eritilmesi amaçlanmaktadır. Bu maksatla Verapamil en sık kullanılan ilaçtır. Bununla birlikte steroidler, interferon, kollajenazlar da kullanılmaktadır. Son zamanlarda Cl. Difficile isimli mikroorganizmanın toksininden elde edilen eritici bazı ilaçların da etkili olduğuna dair çeşitli bildirimler mevcuttur.

Penis yüzeyine uygulanan diğer yollar ise vakum, traksiyon, iotoforez gibi tedaviler bulunmaktadır. Son zamanlarda penis üzerinde mikrodamarların oluşumunu tetikleyerek etki ettiği bildirilen ESWL cihazları ile de plaklar üzerine tedavi uygulamaları bildirilmektedir.

Penis Eğriliği Bitkisel Tedavi

Bitkisel tedavi için kullanılan bazı bitkiler aşağıda sıralanmıştır. Bu bitkileri tek başına kullanmaktan ziyade uzman kişiler tarafından hazırlanan kürleri kullanmak daha doğru ve etkili olacaktır.

Zencefil

Zencafil, krom, magnezyum ve çinko minerallerini içeren zencefil kan akışını geliştirir. (kaynak: iyigelenyiyecekler com) Zencefil doğadaki en güçlü protein parçalayıcı enzimlerden biri olan zingibain içerir. 1 gram zingibain ile 20 kilo et yumuşatılabilmektedir. Bundan şunu anlayabiliriz. Zencefil dokularda oluşan anormal kitleleri, sertlik ve kireçlenmeleri giderir.

Gotu Kola

Gotu kola, iltihap kurutucu etkisinin yanı sıra damarları ve kılcal damarları kuvvetlendirir. Hasarlı dokulara daha fazla kan akışını sağladığından daha çabuk iyileşmelerine yardım ediyor. (kaynak: sifalibitkilervedogaltedavi com)

At Kestanesi

At kestanesi, romatizmadan kaynaklı ağrıların hafiflemesini sağlıyor. Kılcal damarların kanama ve çatlamasını iyileştirirken iç kanamanın geçmesini sağlar. (kaynak: faydalari com)

Üzüm Çekirdeği

Üzüm çekirdeği, zayıflamış kan damarlarını kuvvetlendirir. Cildin bağdokusunda olan kollajeni güçlendirir. Romatiazmal hastalıklarda yardımcı. (kaynak: nasilgecerbitkisel com)

Ginkgo biloba

Ginkgo biloba ekstersi, aynı zamanda ereksiyon bozukluğu, cinsel isteksizlik sorununu ortadan kalıdrabilir. Sağlık uzmanları Ginkgo biloba’nın sağlıklı cinsel hayat için faydalı olduğu konusunda hemfikirler. (kaynak: faydalarizararlari com)

Isırgan Yaprağı

Isırgan yaprağı, allerjik rahatsızlıklarda, gut hastalığında, allerjik hapşırmalarda, romatizmal hastalıklarda fayda verir. (kaynak: isirganotu gen tr)

Ginseng

Ginseng kökleri, tüm vücudu güçlendirir, canlandırır bu nedenle bir anti-aging maddesi olarak çalışır. (kaynak: bilgiustam com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir