Peyronie Hastalığı Nasıl Tedavi Edilir
Peyronie Bitkisel Çözüm
4 Ağustos 2016
Peyronie Nedir
4 Ağustos 2016

Peyronie Hastalığı

Penis Eğriliği Tedavisi

Penis Eğriliği Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Peyronie Hastalığı

Peyronie hastalığı hakkında bilgilendirici makaleyi okuyabilir ve peyronie hastalığı bitkisel tedavi ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Penis eğriliği hastalığı penis kılıfı ile kas doku arasında oluşan romatizmal plak doku oluşumu durumudur. Penis eğriliği hastalığı cinsel ilişkideki travmatik durumlar, zorlanma ve E vitamini eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Penis eğriliği hastalığı genelde 35-40 üzeri kişilerde görülür. Penis eğriliği hastalığı çok nadir olarak ta olsa bazı kişilerde hiçbir tedaviye gerek kalmadan geçer.

Peyronie Hastalığı Belirtileri

Penis eğriliği hastalığı 2 evreden oluşan bir hastalıktır. Birinci evre akut dönem olarak adlandırılır. Bu dönem 6 – 18 ay sürer. Bu dönemde plak oluşumu gerçekleşir. Plak çok sert değildir. Peniste ağrı hissedilir. Bu ağrı en baskın olarak cinsel ilişki ve ereksiyon durumlarında ortaya çıkar. Peniste plak olan kısma doğru hafif bir eğilme gözlenir. Bu nedenlerle cinsel ilişki sırasında zorluklar yaşanabilir.

Penis eğriliği hastalığının ikinci evresi ise kronik dönemdir. Bu dönemde penisteki plak büyür ve sertleşir. Bazı hastalarda bu plak bir bilezik görünümünü alır. Sertleşme durumunda penis kum saati görünümü alır. Fakat bu durum çok nadir görülür. İkinci kronik dönemde penis oluşan plak yönüne doğru 90 derece veya daha fazla eğilir. Peniste kısalma olabilir. Ağrılar yoğunlaşır. Bu durumlar cinsel ilişkiyi imkansız kılar.

Peyronie Hastalığı Tedavi

Penis eğriliği hastalığında erken teşhis çok önem taşır. Erken teşhiste bitkisel tedavide, medikal tedavide çok daha kolaydır. Tedavide mutlaka asgari 3 ay bitkisel tedavi denenmelidir. Peyronie ameliyatı en son çare olarak kullanılmalıdır.

Penis eğriliği hastalığı hakkında bilgi amaçlı makaleyi okudunuz. Penis eğriliği hastalığı hakkında detaylı bilgi için hekiminize danışabilirsiniz. Penis eğriliği hastalığı bitkisel tedavisi için bize ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir