Penis Eğriliği Tedavisi
Peyronie Hastalığı
4 Ağustos 2016
Peyronie Plağı Tedavisi
Peyronie
4 Ağustos 2016

Peyronie Nedir

Uzman Desteği Alın

Peyronie Nedir

Peyronie Nedir, bu soruya kısaca cevap verebiliriz. Peyronie penis kılıfı olarak tabir edilen deri ve kas arasındaki kısımda oluşan romatizmal kitledir.

Peyronie neden olur ?

Peyronie hastalığının nedenleri cinsel ilişki sırasındaki travmatik durumlar ve E vitamini eksikliği sayılabilir.

Peyronie Hastalığının Belirtileri

Peyronie hastalığının belirtileri, kısaca şunlardır. Peniste sert bit kitle oluşunu, sertleşme veya idrar yapma sırasında ağrı, peniste bir tarafa doğru eğilme söylenebilir.

Peyronie Hastalığı Evreleri Nelerdir ?

Peyronie hastalığı 2 evrede incelenir. İlk evre akut dönemdir. Bu dönem 6 ila 18 ay sürebilir. Akut dönemde peyronie plak tabakası oluşur ve sertleşmeye başlar. Peniste ağrı ve hafif bir eğilme görülür. Ağrılar ilişki sırasında dahada yoğunlaşır. Bununla beraber ilişki sırasında zorlanma olur.
İkinci dönem ise kronik dönemdir. İkinci dönemde peyronie plağı büyür ve iyice sertleşir. Penis plak tabakasının olduğu yere doğru 90 derece veya daha fazla eğilir. Bağzı hastalarda plak bir bilezik gibi penisi sarar. Bu hastalarda penis bir kum saati görünümünü alır. Penis boyunda kısalma görülür. Bu evrede cinsel birleşmeye kesinlikle imkan yoktur. Artık cerrahi müdehale gerekmektedir.

Peyronie Tedavisi Nedir ?

Peyronie hastalığı birinci devrede medikal ilaçlar ile tedavi edilir. Birinci evreyi çok az da olsa kimi hastalar ilaç tedavisi görmeden atlatabilirler. Modern tıpta ikinci evredeki bir hastanın tek tedavi yöntemi peyronie ameliyatı olamktır. Bu ameliyat kişiler için psikolojik açıdan çok sıkıntı veren bir durumdur. Aynı zamanda kas, sinir ve damarlardan oluşan peniste bazı kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Bununla beraber son yıllarda Ülkemizde de çok yaygın olarak kullanılan alternatif tıp ürünleri peyronie hastaları için yeni bir umut olmuştur. Aslında hastalığın temel nedeni penisteki romatizmal kitledir. Bu kitle bitkiler kullanılarak damarlar tarafından yok edilebilir ve edilmektedir. Önemli olan kaliteli bitkiler ve uzman kişiler tarafından hazırlanan kürleri kullanmaktır. Bu kürleri asgari 3 ay kullanmak gerekmektedir. Kesinlikle bir etki görülmez ise son çare olarak ameliyat yöntemi uygulanmalıdır.

Peyronie Nedir sorusuna cevap olarak yazılmış makale. Peyronie hastalığı hakkında yazılmış makale kesin tanı içermez. Peyronie hastalığı hakkında detaylı bilgi için hekiminize danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir