Peyronie Nedir
4 Ağustos 2016
Peyronie Plağı
Penis Eğriliği
4 Ağustos 2016

Peyronie

Peyronie Plağı Tedavisi

Peyronie Plağı Tedavisi

Uzman Desteği Alın

Peyronie

Peyronie hastalığı hakkında bilgilendirici makaleyi okuyabilir ve peyronie hastalığı tedavi yöntemlerini inceleyebilirsiniz.

Penis eğriliği, penis kılıfı olarak tabir edilen deri ve kas arasındaki kısımda oluşan romatizmal kitledir. Penis eğriliği hastalığının nedenleri cinsel ilişki sırasındaki travmatik durumlar ve E vitamini eksikliği sayılabilir.

Peyronie Hastalığı Evreleri

Penis eğriliği hastalığı 2 evrede incelenir. İlk evre akut dönemdir. Bu dönem 6 ila 18 ay sürebilir. Akut dönemde peyronie plak tabakası oluşur ve sertleşmeye başlar. Peniste ağrı ve hafif bir eğilme görülür. Ağrılar ilişki sırasında dahada yoğunlaşır. Bununla beraber ilişki sırasında zorlanma olur.
İkinci dönem ise kronik dönemdir. İkinci dönemde Penis eğriliği plağı büyür ve iyice sertleşir. Penis plak tabakasının olduğu yere doğru 90 derece veya daha fazla eğilir. Bazı hastalarda plak bir bilezik gibi penisi sarar. Bu hastalarda penis bir kum saati görünümünü alır. Penis boyunda kısalma görülür. Bu evrede cinsel birleşmeye kesinlikle imkan yoktur. Artık cerrahi müdehale gerekmektedir.

Peyronie Hastalığı Tedavisi

Penis eğriliği hastalığı birinci devrede medikal ilaçlar ile tedavi edilir. Birinci evreyi çok az da olsa kimi hastalar ilaç tedavisi görmeden atlatabilirler.
Modern tıpta ikinci evredeki bir hastanın tek tedavi yöntemi Penis eğriliği ameliyatı olmaktır. Bu ameliyat kişiler için psikolojik açıdan çok sıkıntı veren bir durumdur. Aynı zamanda kas, sinir ve damarlardan oluşan peniste bazı kalıcı hasarlar bırakabilmektedir.

Bununla beraber son yıllarda Ülkemizde de çok yaygın olarak kullanılan alternatif tıp ürünleri Penis eğriliği hastaları için yeni bir umut olmuştur. Aslında hastalığın temel nedeni penisteki romatizmal kitledir. Bu kitle bitkiler kullanılarak damarlar tarafından yok edilebilir ve edilmektedir. Önemli olan kaliteli bitkiler ve uzman kişiler tarafından hazırlanan kürleri kullanmaktır. Bu kürleri asgari 3 ay kullanmak gerekmektedir. Kesinlikle bir etki görülmez ise son çare olarak ameliyat yöntemi uygulanmalıdır.

Penis eğriliği hastalığı hakkında yazılmış makaleyi okudunuz. Penis eğriliği hastalığı hakkında detaylı bilgi için bize ulaşın. Penis eğriliği hastalı hakkında detaylı bilgi için uzman hekime danışabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir